İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Yenişehir'de Ağaç Dikme Sezonu Başladı

17 Şubat 2016 , Çarşamba

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Yenişehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi Çakmak (Cimika) Mahallesinde  ağaç dikme sezonunu başlattı.

Yenişehir,Kayapınar,Silvan ve Lice köylerine 35.000 meyve fidanı dikileceği belirtildi. Yenişehir'de startı verilen meyve ağacı dikimine Yenişehir Belediyesi meclis Üyesi Nevzat Adıgüzel, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Mühendisi Orhan Kan,Çakmak Mahalle Muhtarı Sait Demir ve köy halkı katıldı.

Meyve ağacı dikimi konusunda  açıklama yapan Yenişehir Belediyesi meclis Üyesi Nevzat Adıgüzel, 3 ve 5 yaşları arasında değişen elma,şeftali,armut,erik ve böğürtlen ağaçlarının dikileceğini belirterek "  Mahalle statüsüne geçen köylerimize yaklaşık 35.000 meyve fidanı ve ağacı dikmeyi planlıyoruz. Çakmak köyümüzde ağaç dikme sezonunu açarak start verdik.  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Mühendis arkadaşlarımızla birlikte köy halkımıza meyve ağaçları dağıtıyoruz.. Nasıl dikileceğini ve yetiştirilmesinin daha verimli olması için bilgilendirme yapıyoruz.Bu çalışmamız Yenişehir ilçemiz içindeki  tüm köyleri kapsayacak şekilde devam edecektir." Dedi.

Ağaç dikme çalışmalarının Nisan ve Mayıs aylarına kadar devam edileceği belirtildi. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor