İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kent Meydanı Malatya'ya Örnek Olacak...

12 Şubat 2016 , Cuma


2008 yılında Belediye Başkanı Sami Aydın tarafından hayata geçirilen ve Sivas'ı, Türkiye'nin en önemli şehir meydanlarından birine kavuşturan Kent Meydanı Projesi örnek olmaya devam ediyor.
Bu kapsamda proje alanında incelemelerde bulunmak ve bilgi almak üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreter Emecen'e; Başkan Aydın'ın ilk döneminde Başkan Yardımcısı olan ve şimdilerde Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Zeki Sarılar ve bazı daire başkanları da eşlik etti.
Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Genel Sekreter Emecen, "Başkanımız Sami Aydın'ın tecrübelerinden istifade etmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla kendilerini ziyaret ettik. Toplu taşıma, çöp depolama, bir kısım çevre ve tarihî varlıkların canlandırılmasına yönelik bazı temel projeler yürütüyoruz. İnşallah karşılıklı tecrübe ve bilgi paylaşımı noktasında verimli bir ziyaret olacak. Ayrıca Başkanımızın şehirde tarihî dokuların gün yüzüne çıkarılmasına yönelik yapmış olduğu çalışmaları yerinde görmek, tecrübelerinden istifade etmek istedik. Kendilerine bizi misafir ettiği için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.
Malatya ile Sivas'ın iç içe geçmiş ortak bir kültüre sahip olduğunu kaydeden Başkan Aydın ise, "Malatya ile Sivas aynı zamanda kardeş şehir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza da ifade etmiştim, sağ olsun kendisi de, her zaman biz kardeşiz, beraberiz ve dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz, demişti. Biz AK Partili Belediyeler olarak sık sık bir araya geliyor, yapmış olduğumuz çalışmalarla tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Bu hepimize büyük katkı sunuyor. Önceki dönemde başkan yardımcımız olan Zeki Sarılar Bey'in de şu anda Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olması sebebiyle görüşmelerimiz sıklıkla devam ediyor." şekline konuştu.
Tüm Türkiye'yi büyük bir şehir olarak gördüklerini vurgulayan Başkan Aydın, "Ülkemizin her şehrinin, her ilçesinin gelişmesi, kendi şehrimizin gelişmesi kadar önemli. Maalesef şu an dünyadaki çifte standardı gördükçe, Avrupa'nın, Amerika'nın, Rusya'nın izlemiş oldukları politikaları gördükçe bizim sadece bir ili değil, 81 ili ne kadar kalkındırırsak, ülkemizin gücünü ne kadar artırırsak etkinliğimizin de o derece artacağını biliyoruz. Bu bakımdan Malatya da bizim, Sivas da bizim, Erzincan, Diyarbakır ve Kars da bizim. Bu mantıkla bakıyoruz ve karşılıklı görüş alışverişi, tecrübe aktarımı ve dayanışma içerisinde hizmetlerimizi sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor