İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kars Belediyesi'nin Kar Timleri Görev Başında!

10 Şubat 2016 , Çarşamba


Kars Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve kentte günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Kars Belediyesi, önceki gün başlayan ve Kars'ı etkisi altına alan yoğun kar yağışından vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
"YOLLAR VE KALDIRIMLARDA KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR"
Kars Belediyesi koordinesinde karla mücadele çalışmalarını sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, tüm kente etkili olan kar yağışına karşı ana arterleri tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapılırken, yayaların kullandığı kaldırımlarda ekipler tarafından küreklerle temizleniyor.
"ÇATILARDAKİ BUZ SARKITLARI VE KARLAR TEMİZLENİYOR"
Belediyeye iletilen talepleri anında karşılamaya çalıştıklarını belirten Başkan Karaçanta, "Ana arterlere gerekli müdahaleler anında yapılıyor. Sürekli kar yağdığı için kar yığılmaları olmakta. Kimsenin endişesi olmasın, her şey kontrol altında" dedi.
Öte yandan çatılarda oluşan buz sarkıtlarının itfaiye ekiplerince temizlendiğine dikkat çeken Başkan Murtaza Karaçanta "İtfaiye Müdürlüğü ekiplerimiz, gece yaşanan don olayları sonrasında iş yerlerinin çatı saçaklarında oluşan buz sarkıtlarının olası bir faciaya neden olmaması amacıyla çalışma başlattı. Kent merkezindeki caddeler üzerinde bulunan apartman ve işyerlerinin çatılarında oluşan buz sarkıtlarının, kaldırımlarda yürüyen vatandaşlar ve işyeri sahiplerine tehlike oluşturmaması için harekete geçen ekiplerimiz, itfaiye aracı merdiveni yardımıyla kürek ve kırıcılarla buzları kırdı" diye konuştu.
Karla mücadele çalışmalarında, ekiplerin koordineli bir şekilde işbirliği içerisinde çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Kış şartlarının hayatı olumsuz etkilememesi için titiz bir çalışma yürütüyoruz. Soğuk ve kar yağışlı havaya karşı tüm önlemlerimizi almıştık. Fen İşleri ve Temizlik İşlerine bağlı ekiplerimiz insanüstü bir gayretle çalışmalarını sürdürüyor. Önceliğimiz tabii ki ana ulaşım arterleri, ana yollar. Bunları temizledikten sonra da hedefimiz diğer alanlara ulaşabilmek ve temizleyebilmek. Karla mücadele çalışmalarında görev alan tüm belediye personellerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Geniş bir alanda yürütülen karla mücadele çalışmalarına ise gösterilen sabır ve iyi niyetten dolayı Kars halkına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor