İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Eymir Belediyesi Kültür Evi İnşaatı Hızla Sürüyor

14 Ocak 2016 , Perşembe


Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Eymir Beldesine yapılan "Eymir Bozdağ Taziye ve Kültür Evi'ndeki çalışmaların yüzde 70'i tamamlandı.

Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, yapılan kültür evinin 10 bin metre kare üzerine yapıldığını belirterek, "Tesisimizin inşaat çalışmalarına 2015 yılı içerisinde başladık. Özellikle hafriyat, dolgu ve taş duvar yapımında çok büyük emekler harcadık. Şuanda inşaatımızın yüzde 70'i tamamlanmış durumda. 550 metre kare oturumu olan iki katlı taziye ve kültür evimizin alt katı tiyatro, toplantı, düğün, nişan, sünnet ve taziye evi gibi faaliyetlere kullanıma açık olacak. Ayrıca şuanda Kasabamızda devam etmekte olan ve ev hanımlarının katıldığı kilim dokuma kursu için binamızın alt katında bir atölye açmayı planlıyoruz. Burasını ev hanımlarımızın daha rahat ve geniş ortamda çalışmalarını ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için atölye olarak kullandırmayı düşünüyoruz. Kültür evimizin üst katı ise 4 yıldızlı otelleri aratmayacak konforda dizayn edilecek. İçerisinde 14 oda ve 30 kişilik misafirhanelerden oluşuyor. Kasabamıza gelen misafirlerimizin en güzel ve rahat şekilde ayarlamayı planlıyoruz. Tabi binamızın iç dizaynı kadar çevre düzenlemesi de o kadar önem arz ediyor. Tesisimizin tamamlanması halinde yürüyüş parkuru, fitness aletleri, kamelyalar, piknik ocakları, çocuk parkı alanları yapacağız. Böylelikle Kasabamızı daha cazibe merkezi haline getireceğiz" dedi.

Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, 30 Mart yerel seçimlerinde kasaba halkı huzurunda ne söz verdilerse hepsini bir bir yerine getirdiklerini ifade ederek, "Göreve geldiğimiz gündün bu yana ne söz vermiş isek hepsini adım adım yerine getirdik. Köylerimizin ve Kasabamızın içme su sıkıntısını giderdik. Çocuk parklarını yaptık. Gençlerimize söz verdiğimiz halı sahayı spor Toto teşkilatı tarafından kasabamıza kazandırdık. Şuanda kilit parke çalışmalarımız devam ediyor. En kısa zamanda kilit parkesiz hiçbir köyümüzü ve mahallemizi bırakmayacağız" diye konuştu.

Mertoğlu, göreve geldikleri günden bu yana belediyeye bir itfaiye, bir kepçe ve birde otobüs kazandırdıklarını sözlerine ekledi.SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor