İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

DÜZCE BELEDİYESİ İLK KAR SINAVINI BAŞARIYLA ATLATTI

6 Ocak 2016 , Çarşamba DÜZCE BELEDİYESİ İLK KAR SINAVINI BAŞARIYLA ATLATTI

Geçtiğimiz hafta başlayarak Düzce'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı önlemlerini alarak 24 saat teyakkuzda görev yapan Düzce Belediyesi ilk kar sınavını başarıyla atlattı.


Karla mücadele için oluşturulan Düzce Belediyesi Kriz Masası genel durumun değerlendirmesini yaptı. Kriz masasına başkanlık eden Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, karla mücadelede için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve ek tedbirleri görüştü. Başkan Mehmet Keleş, belediyenin ilk kar sınavını başarıyla atlattığını belirterek " Kar yağışı ile birlikte sahada 150 personelle 24 saat kesintisiz çalışıldı. Kar temizleme, kar küreme, tuzlama ve benzeri hizmetler eş zamanlı olarak yürütüldü. Hem yollar açık tutuldu, hem de belediye otobüslerimiz güzergahlarında aksamadan sefer yaptı' dedi. Başkan Keleş, tüm iş makinelerin karla mücadele için sahada bulunduğuna dikkat çekti ve,

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU

Ekipler toplamda 150 personel ile ilçe genelinde 9 adet CSP ,4 adet CPS kar aparatları ile çalışan, iş makineleri ,Unimog, Kar bıçağı ve tuzlama vazifesi de gören çok amaçlı bir araç, 4 adet Greyder, 9 adet kamyonlarla çalışmalarını yaptılar" dedi. Kar temizlik ve kar küremenin ardından çöplerin de toplandığına değinen Ba

TÜM EKİPLER SEFERBER OLDU

Ekipler toplamda 150 personel ile ilçe genelinde 9 adet CSP ,4 adet CPS kar aparatları ile çalışan, iş makineleri ,Unimog, Kar bıçağı ve tuzlama vazifesi de gören çok amaçlı bir araç, 4 adet Greyder, 9 adet kamyonlarla çalışmalarını yaptılar" dedi. Kar temizlik ve kar küremenin ardından çöplerin de toplandığına değinen Başkan Mehmet Keleş bu konuda da şu görüşlere yer verdi. Cadde üzerlerinde ve ara sokaklarda çöplerin birikmemesi için 3 ayrı çöp aracı da ana arterler boyunca sürekli olarak çalışarak biriken çöplerin toplanmasını sağladı.

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Hastane ve okul önlerinde ayrı tedbirlerin alındığına dikkat çekti ve " Hastane ve okul önlerine ayrı program hazırladık. Bu kurumlar bizim önceliğimizdir. Yılbaşı haricinde normal zamanlarda da alış verişin yoğun bulunduğu bölgelerimizde kar temizliğine ve karların toplanmasına öncelik verildi. Bu alanlarda ekiplerimiz sayısı artırıldı" dedi. Başkan Mehmet Keleş, karla mücadele için sahada büyük bir performans gösteren Fen, Su ve Kanalizasyon, Destek Hizmetleri, Ulaştırma, Temizlik, İtfaiye, Zabıta, Özel Kelem Müdürlükleri ile Basın Yayın birimine teşekkür etti.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor