İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

ELBEYLİ BELEDİYESİ, 2 YILDA 20 YILDA YAPILMAYAN HİZMETLERİ YAPTI

11 Aralık 2015 , Cuma Kilis'in Elbeyli ilçe Belediye Başkanı Süleyman Şimşek, 2 yıl içerisinde, 20 yıldır yapılamayan bir çok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.Elbeyli Belediye Başkanı Süleyman Şimşek, hizmete susamış Elbeyli ilçesini hak ettiği yere getirmek için çalıştıklarını ifade etti. Şimşek, "Göreve geldiğimizde belirli bir plan çerçevesinde konuları tek tek ele alarak, ilçemiz için öncelikli yapılması gereken yatırımları için start verdik. Belediye binası köhnemiş, eski, sobalı okul binasını restore ederek, çevre illerde bile bulunmayan, kaloriferli, modern, tüm mefruşatıyla yenileyerek şık bir binaya dönüştürdük. Binanın gece ayrı gündüz ayrı görünümüyle ilçemize değişik bir hava ve konfor kattık. Sosyal konutların olduğu alanda; yürüyüş parkurunun olduğu, spor ve jimnastik aletlerinin bulunduğu bir parkın yapımını tamamladık. Ayrıca, eğlenebilen, mutlu olabilen çocukların mutlu toplumların nüvesi olduğu bilinciyle her mahalleye bir Oyun grubu kurduk."Elbeyli halkının en iyi hizmetleri hak ettiğini ifade eden Başkan Şimşek, "ilçemizde bulunmayan taziye evi ile ilgili çalışmaları başlattık ve bugün ilçemizde modern bir taziye evi yapımını tamamlamış olduk. İlçemize gelen yabancı misafirlerimizin kalabilecekleri yer sorununun çözümüne yönelik bir çalışma başlatarak, belediye misafirhanesini yaptık. İlçemizin 20 yıl öncesinde ilkel bir şekilde yapılmış olan kronik alt yapı sorununu çözüme kavuşturduk. İlçemizde bulunmayan Ziraat Bankası şubesinin getirilmesi için girişimlerde bulunarak Banka Şubesinin açılmasına katkı sunduk.


İlçemiz ana yollarının sıcak asfaltla kaplanması ve kaldırımlarımızın yenilenmesi çalışmalarını yaptık" dedi. Elbeyli cadde ve sokaklarına 20 bin metrekare kilit taşı döşediklerini ifade eden Başkan Şimşek, sözlerini şöyle sürdürdü; " Araç parkurunun yenilenmesi ve yeni araçlar kazandırılması çalışmaları yaparak iki adet çöp toplama aracı, bir adet damperli kamyon aldık. Mezarlık içi düzenlemeler ve yenilikler yaptık. Bir adet çocuk parkı ve çeşitli semtlere çocuk oyun alanları oluşturduk. Cenaze sonrası taziye yerine çadır ve yemek sunumlarında bulunduk. Ev hanımlarımıza sosyal içerikli, periyodik olarak hafta sonlarında "Urfa Balıklı Göl ve Halfeti Barajı tekne turu gezileri düzenledik. Hasta ve yoksul vatandaşlarımıza araç tahsis ederek refakatçi eşliğinde onların tedavilerine, ayrıca kimsesiz ve yaşlı vatandaşlarımızın resmi dairelerdeki işlemlerini yapabilmelerine yardımcı olduk" dedi.


Toplu konutla ilgili çalışmaları başlattıklarını belli bir aşamaya getirdiklerini ifade eden Şimşek, "Belediyemiz tarafından verilen iftar yemeğinde halkımızı buluşturduk. Tüm düğün ve cenazelere eksiksiz katılmaya özen gösterdik. Başkanlığımıza hayırlı olsuna gelen yüzlerce insan olmuştur, bunlarla tek tek ilgilenilerek ilçemiz, sorunlarımız ve yapmak istediklerimizle ilgili bilgiler verdik. Görüş ve önerilerini dinleyip ortak akıl bilinci geliştirdik.Çevre güzelleştirme çalışmalarına önem verdik, imkanlarımız ölçüsünde diğer kamu kurum ve kuruluşlarına yardımcı olduk. Kesilmiş yarım bidonlara atılan ve haftada bir gün traktörle toplanan çöpler, şu anda iki tane modern çöp toplama aracıyla düzenli olarak her gün toplanmaktadır. Çalıştırılamayan belediyemize ait brikethaneyi çalıştırarak vatandaşlarımıza daha ucuz ve kaliteli briket alma imkanını sağladık, böylece eski yapıların beton binalara dönüşmesine katkı sunduk. 20 yıllık belediyecilik tarihimiz boyunca Hürriyet mahallemizdeki yapılmamış yollarımızı ve mezarlıklarımızın yollarını çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak asfaltlama çalışmalarını yaparak bitirdik" diye konuştu.SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor