İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

POLİS, BELEDİYE HOPARLÖRÜNDEN DOLANDIRICILARA KARŞI HALKI UYARDI

10 Aralık 2015 , Perşembe Amasya'da polis, telefon ile kendilerini polis, asker, savcı olarak tanıtan dolandırıcılara karşı halkı uyarmak amacıyla belediyeye başvurup anons yaptırdı.


Kendilerini telefonla arayıp polis, asker ve savcı diye tanıttığı ya da "kuyumcu soygunu oldu', "Hesaplarınız terör örgütünün eline geçti', "kimlik bilgilerinizi ele geçirmişler' sözleriyle dolandırılan vatandaşların ve yakınlarının başvurdukları Amasya Emniyet Müdürlüğü asayiş şubesi ekipleri, vatandaşları dolandırmaktan son anda kurtardı.

Son günlerde artan dolandırıcılık olaylarına karşı broşür dağıtan ekipler, belediye hoparlöründen de anons yaptırıp halkı uyardı.
Köyünden geldiği şehir merkezinde banka önünde parasını çekerken anonslara kulak veren emekli Kadir Çıtır, "Yankesiciler, aldatıcılar varmış. Polis, askerim diye tanıtıyorlarmış. Sakın onlara aldanmayın diyorlar" ifadelerini duyduğunu söyledi.
Çıtır, uygulamanın faydalı olacağına inandığını belirtti.
Çok sayıda vatandaşın telefonla dolandırıldığını anımsatıp uygulamayı beğenen banka güvenlik görevlisi Mehmet Aydın da, "Bu çok güzel bir olay. Şu anda anonsları insanların yüzde 60'ı duysa yeterli" diye konuştu.

Polisin gönderdiği duyuru metnini anons yaptırtan Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Dümen de vatandaşları uyarıp Amasya Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkür etti.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor