İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

BELEDİYE'DEN KARAYOLLARINA KALDIRIM

10 Aralık 2015 , Perşembe Emet Belediyesi'nin, ilçede 2.5 metre genişliğinde yaya kaldırımları yapılacağı bildirildi.

Yayaların ve öğrencilerin kaldırımlarda daha rahat yürümeleri yanında, araç parklarını da engellemek için Akpınar Mahallesi'ne konan bariyerlerle güvenlik önlemleri artırılırken, 3. TOKİ'ye uzanan yolda da güvenlik tedbirleri alınıyor.
3. Etap TOKİ konutları ve Yunus Emre Okulu sebebiyle ilçe dışında kalan mevkide ise, belediye ve Karayolları Şefliği ortak bir çalışma yürütüyor.
Malzemesi karayollarından işçiliği ise belediye tarafından karşılanacak çalışmalar kapsamında, çıkıştan itibaren köy hizmetleri alanına kadar yer yer yol kenarları düzenlenerek yaya kaldırımları yapılacak.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Emet Belediye başkanı Mustafa Koca, "Akpınar, Karayolları ve Termalkent gibi semtlerde oturan öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okula ulaşmalarını sağlamak için yaya kaldırımları yapıyoruz.Karayollarımızın malzeme desteği ile belediye ekiplerimiz yoğun bir çalışma içindeler. İlçemize hizmet noktasında ilçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile ortak projeler üretip, çalışıyoruz. Öğrencilerimiz kadar halkımızın da güvenli bir şekilde 3. Etap TOKİ konutlarına ulaşımı için çalışmalarımız sürecek.Daha önceleri de ifade ettiğim üzere çevre yolumuzun tamamlanmasına müteakip bu caddelerimizde daha geniş çalışmalar yapacağız"dedi

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor