İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Türk Sanat Müziği'nde Bir Marka Olan Altın Elma Beste Yarışması

30 Eylül 2018 , Pazar

 Amasya Belediyesi ve TRT tarafından ortaklaşa düzenlenen Türkiye'nin en prestijli beste yarışması olma özelliğini taşıyan  Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması final programı gerçekleşti. Bu yıl 14.'sü düzenlenen  ve TRT Müzik Kanalı'ndan canlı olarak yayımlanan final programında Vali Dr. Osman Varol, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, TRT Genel Müdür Yardımcısı Osman Urgun, protokol üyeleri, Türk sanat müziğinin birbirinden kıymetli sanatçıları ve müzikseverler yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Cafer Özdemir, Türkiye'nin en uzun soluklu ve en prestijli beste yarışması olma özelliğini taşıyan Altın Elma Türk Sanat Müziği Beste Yarışması ile sanat müziğine birbirinden güzel yeni eserler kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.
Gecenin sunuculuğunu Yasemin Pamukçu yaparken, finale kalan 10 eseri TRT sanatçıları Tuğçe Pala, Alp Arslan, Nusret Yılmaz, Seda Gökkadar ve Burcu Göktürk seslendirdi.
Final programının Jüri Başkanlığını aynı zamanda Yarışma Koordinatörü olan Belediye Başkan Yardımcımız Osman Akbaş yaparken, Mehmet Yurdakul, Prof. Dr. A. Hakkı Turabi, Dr. Hüsamettin Olgun, Kutlu Payaslı, Mahmut Oğul, Sadun Aksüt, Ayşe Taş ve Zekai Tunca'dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda 14. Altın Elma Beste Yarışması'nda birinciliği bestesi Göksel Baktagir, güftesi Hüseyin Balkancı'ya ait "Ben sana âşık oldum" adlı eser, ikinciliği bestesi Salih Berkmen, güftesi Vedat Fidanboy'a ait "Şarkımda ahenk, güllerde renksin" adlı eser, üçüncülüğü ise bestesi Abdullah Kantar, güftesi Hüseyin Balkancı'ya ait "Söz demiştin tez zamanda evdeyim" adlı eser elde etti.

SON HABERLER

Tüm Bel-Sen Genel Başkanı Erdal Bozkurt'tan Ziyaret

Tüm

Dükkanda 1 Haftadır Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

TOKAT'ta

Belediyemizden Engeli Olan Vatandaşlarımıza Özel Hizmet

Tunceli

Çocuklar ve Yaşlılar Buluştu

Şırnak'ta

Uşak'ta Tenis Turnuvası

Sporun

Okçular Osmaniye'de

Osmaniye

Şehre Nefes Aldıran Dokunuşlar

Niğde

Başkan Asya, Askf Heyetini Ağırladı

Belediye Tesislerimizi Tanıyoruz" Projesi Faaliyete Geçti

Oyun Grupları Revize Ediliyor