İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

"Farklı Kültürleri Yalova'da Buluşturuyoruz"

17 Temmuz 2017 , Pazartesi

Yalova Belediyesi'nin katkılarıyla TUFAG'ın 31.'sini düzenlediği  Uluslararası Halk Dansları Festivali sona erdi. Festival bünyesinde bu yıl 19.'su gerçekleşen Altın Karanfil Halk Dansları yarışmasının 1.'si Sırbistan oldu.
Arjantin, Arnavutluk, Bulgaristan, Gürcistan, Şili, K.K.T.C ve Sırbistan'ın katılımıyla gerçekleşen Halk dansları festivaline katılan ekipler kapanış gecesinde birbirinden güzel halk oyunlarını Yalovalı vatandaşların ve jürinin önünde gerçekleştirdi.

19. Altın Karanfil Halk Dansları gösterisi öncesinde sahneye çıkan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; "31.'si düzenlenen  Altın Karanfil Uluslararası Halk Dansları Festivali katılan ülkelerin hepsine teşekkür ediyorum. Gösteriye katılan komşu ülkelerden tutun, Güney Amerika'dan ilimize gelen tüm dostlara selam olsun. Böyle güzel bir organizasyonda Yalova'da olduğunuz için çok şanslısınız. Her yıl farklı kültürleri Yalova'da buluşturmaya devam ediyoruz. Yalova birbirinden çok güzelliği barındıran bir yer. Yalova güneşin en güzel battığı yer. Yalova Mustafa Kemal Atatürk'ün kentidir. Sizlerin bunu zaten gezerek ve tanıyarak kısa sürede öğrendiğinizi düşünüyorum. Onun için ülkelerinize döndüğünüz zaman Yalova'yı her yönüyle anlatın" diyerek yarışmaya katılan tüm ülkelere başarılar diledi.

Altın Karanfilin Sahibi Sırbistan Oldu

Bu yıl 19.'su düzenlenen Uluslararası Halk Dansları Festivali Altın Karanfil ödülünün sahibi Sırbistan oldu. Yarışmanın 1.'si olan Sırbistan, ödülünü TUFAG başkanı Sinan Çolak'tan aldı. Yarışmada ikinciliği Arjantin alırken, üçüncülük ise Gürcistan'ın oldu. Diğer bir yarışma olan kostüm ödülünü ise Bulgaristan kazandı. Gece havai fişek gösterileriyle sona erdi.
SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor