İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Tavan Fiyat Düzenlemesi ile Daha Ucuza Trafik Sigortası Koalay.com'da

23 Haziran 2017 , Cuma

Döviz kurlarındaki yükseliş, orijinal yedek parça temin etme zorunluluğu, trafik kazalarında doğan bedeni zararlar ve ölümler sebebiyle sigorta şirketlerinin ödediği yüksek tazminat bedelleri gibi gerekçeler, sigorta şirketlerinin trafik sigortası primlerinde artış yapmasına sebep olmuştu.

Artan trafik sigortası primlerinin araç sahiplerini mağduriyetini gidermek ve sürücülerin trafik sigortası maliyetlerini azaltmak amacıyla 12 Nisan itibariyle uygulamaya giren tavan fiyat düzenlemesi sayesinde primler, sürücüler ve sigorta şirketleri açısından makul tutarlarda kalacak.

7 basamaklı bir sistem olarak hayata geçirilen tavan fiyat uygulamasında, sürücülerin hasarsızlık durumuna göre belirlenmiş tavan fiyatların üzerinde prim ödenmeyecek. Buna göre; poliçe süresini hasar kaydı olmadan tamamlayan sürücüler basamak tarifesinde 7. basamağa doğru, poliçe süresini hasarla tamamlayan sürücüler tarifede 1. basamağa doğru ilerleyecek. Tavan fiyat uygulamasının yanında bir de trafik sigortası hesaplama işlemi yaparak sigorta şirketlerinden aldığı en düşük fiyat teklifleri ile poliçe satın alan sürücüler, bütçelerini aşan prim bedelleri ile karşılaşmayacak.

Otomobilin trafikteki risk durumuna göre belirlenen tavan fiyatlar ise Türkiye genelinde şu şekilde olacak:

  • 7. Basamakta hiç hasarı olmayan sürücüler yer alacak ve 443,85 liradan fazla prim ödemeyecek
  • 6. ve 5. Basamaktaki az hasarlı sürücüler 564,90 lira ile 685,95 liradan fazla prim ödemeyecek
  • 4. Basamaktaki sürücüler 807 lira
  • 3. Basamaktaki sürücüler 1.210,50 lira
  • 2. Basamaktaki sürücüler 1.614 lira
  • 1. Basamaktaki çok hasarlı sürücüler 2.017,50 liradan fazla trafik sigortası primi ödemeyecek

Tarifenin 4. basamağı ise trafiğe ilk kez çıkan sürücüler için ayrıldı. 4. basamakta olan sürücüler poliçe sürelerini tamamladıklarında, 1 yıl sonunda trafik sigortası yenileme dönemi geldiğinde hasar durumlarına göre yeni basamaklarında yer alacak.

Koalay'dan teklif alın, hesaplı sigorta yaptırın

Tavan fiyat uygulamasının yanısıra farklı sigorta şirketlerinde trafik sigortası teklifleri alarak, bütçenize en uygun poliçeyi satın alabilirsiniz. Yeni tavan fiyat döneminde avantajlı fiyatlarla poliçe sahibi olmak için hemen online sigorta brokeri Koalay.com internet sitesine girin, sigorta şirketlerini eş zamanlı olarak sorgulayın, fiyat teklifleri arasında karşılaştırma yaparak bütçenize en uygun sigorta poliçesini anında satın alın. Koalay.com'da seçtiğiniz teklifi, Sanal POS ile peşin yada taksitli olarak kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor