İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Ağrı Belediyesi Tarafından Kadın Kurulu Oluşturuldu

22 Ekim 2015 , Perşembe Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Mukaddes Kubilay, Kadın Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye bünyesinde çalışan bütün kadınlarla birlikte kadın kurulu oluşturuldu. İki ayda bir toplanacak olan kadın kurulu çalışmalarını Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Mukaddes Kubilay başkanlığında yürütecektir.

K

 urul çalışmaları ile ilgili kısa bir değer­lendirme yapan Ağrı Belediye Eşbaşkanı Mu­kaddes Kubilay, "'Kadına dair sorunların, projelerin, kadınların üretime nasıl dahil edileceği, sosyal hayata nasıl dahil edileceği gibi konu­lar bu kurulda kurul üyeleri tarafından tartışılarak çözüm yolları aranacaktır. Tartışılan bu konular maddeler halinde aylık olağan belediye meclis toplantıları gündemine taşınarak kadına sorunları ve çözümlerine ilşkin kararlar bu toplantıda alınacaktır.'' dedi. 

"Ağrı Belediyesi'nin Sebze Pazarları projesi hayata geçti" 

Ağrı Belediyesi kadın projelerinden olan sebze pazarı projesi hayata geçti. Ağrı Belediyesi bünyesinde oluşturulan bir komisyon tarafından yürütülen çalış­malar sonucunda sebze pazarı projesi sonuçlandı. İki mahallede pilot olarak hayata geçirilen proje daha sonra bü­tün mahallelerimizde periyodik olarak kurulacak semt pazarlarıyla hayat bula­caktır. Özellikle seyyar satıcıları da dahil ederek yürütülen bu çalışmada, kadın emeği, üretimi ve sosyal hayata katılımı oldukça önemli bir gelişmedir. Seyyar satıcıla­rımızı da mağ­dur etmeden yürütülen çalış­malarımız yine seyyar satıcıla­rımızın da kabul edeceği ve kış koşullarının da göz önünde bu­lundurularak sa­bit bir Pazar ara­yışı da Belediye ekiplerimizce yürütülmekte­dir. Fevzi Çak­mak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesin­de (Şemsi Türkmen Anadolu Lisesi Kar­şısı) her Cumartesi günü ve Kazım Ka­rabekir Mahallesi Lise Caddesinde(Naci Gökçe Lisesi Yanı) her Pazartesi günü kurulacak olan Semt Pazarı Ağrı halkına hayırlı olsun. 

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor