İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Uyarı Yapıldı..

5 May 2016 , Perşembe


Mardin Büyükşehir Belediyesi, hayvancılık alanında kullanılan 19 gölettin onarımını tamamladıktan sonra tedbir amaçlı Kürtçe ve Türkçe yazılı uyarı levhalar yerleştirdi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı tarafından Mazıdağı, Derik ve Kızıltepe ilçelerine bağlı mahallelerde hayvancılık alanında kullanılan göletlerin onarımlarını tamamladıktan sonra, olası tehlikelere karşı uyarı levhası yerleştirdi. İş makinalarıyla göletlere giden yollara ve göletlere yakın mesafelere yerleştirilen levhalarda üzerinde Türkçe "Dikkat! Gölete girmek tehlikeli ve yasaktır", Kürtçe "Baldarî! Ketina goletê xetere û qedexeye" uyarı yazıları yazıldı.

Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, hayvanların içme suyunun sağlandığı göletlerde temizleme ve genişletme çalışmalarının bitiminden sonra uyarı amaçlı levha yerleştirildiği belirtilerek, yaz aylarıyla sıcakların artacağı insanların farklı amaçlarla göletleri kullanabileceği ve bu anlamda olası boğulma ve benzeri tehlikelere karşı bu çalışmanın yürütüldüğü kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından onarım ve temizleme çalışmaları tamamlanan diğer göletlerde levha yerleştirme çalışmaları yapılacak.  

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor