İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Kenya Gazeteci Heyeti BYEGM'de

18 Nisan 2016 , Pazartesi


Dünya İnsani Zirvesi ön tanıtım faaliyetleri kapsamında TİKA koordinasyonuyla Türkiye'ye gelen Kenya Gazeteci Heyeti Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

BYEGM Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir tarafından kabul edilen uluslararası basın mensupları, Dünya İnsani Zirvesi çalışmaları hakkında bilgi aldı. Dünya İnsani Zirvesi'nin Türkiye'nin insani yardımlar konusunda yürüttüğü çalışmaların dünyaya duyurulması için bir fırsat olduğunu söyleyen Özdemir, "Barışı var etmek için verdiğimiz emek herkes tarafından daha net görülebilecektir." dedi. Türkiye olarak Afrika'ya yönelik insani yardımlar, kalkınma yardımları ve Türkiye bursları faaliyetlerinden bahseden Özdemir BYEGM tarafından 2. Afrika-Türkiye Medya Forumu'nun düzenleneceği müjdesini verdi.

Ankara, Gaziantep ve İstanbul'da kamu diplomasisi faaliyeti yürüten kurumları ziyaret eden TİKA gazeteci heyeti, Dünya İnsani Zirvesi hakkında faaliyet yürüten kurumların çalışmalarını da yerinde görme fırsatı elde ediyor.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor