İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

Çam, İğde, Akçaağaç, Dişbudak Fidan Dikimi

28 Mart 2016 , Pazartesi


Battalgazi Mahallesinde
ÇAM, İĞDE, AKÇAAĞAÇ, DİŞBUDAK FİDAN DİKİMİ
 

?Memduh Büyükkılıç "Melikgazi Belediyesi olarak her yıl halkında katılımı ile binlerce fidanı toprak ile buluşturuyoruz. Çevreci bir belediye olduğumuz gerek bakanlık ödülleri gerek ise şu anda dikilen fidanların bitki örtüsü, doğaya..

2016 yılı ilkbahar dönemi
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2016 yılı ilkbahar dönemi fidan dikim çalışmalarının bütün hızı ile devam ettiğini söyledi.

800 fidan toprak ile buluşturuldu
Fidan dikim çalışmalarını belli bir programa göre gerçekleştirdiklerini ve bu program içerisinde bölgeler de halkın da özellikle gençler, çocuklar ve öğrencilerinde katılımını sağlayarak hizmetin sahiplenilmesi amaçladıklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Battalgazi Mahallesi, Battalgazi Bulvarı yamaçlarına 5.000 m2 "lik alanda 800 ağacın toprak ile buluşturulduğunu kaydetti.
 
Öğrenciler  ve mahalle sakinleri iştirak ettiler
Belediye olarak hizmetlerin sahiplenilmesi, paylaşılması ve korunması amacı ile mahalle sakinlerini de davet ettiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç "Battalgazi bulvarı yeni yapılan binalar, düzenli ve planlı şehirleşmenin en son örnekleri sergilenmektedir. Dolayısıyla yeni oluşan bu alanlarda çam, iğde, akça ağaç, dişbudak türlerindeki 800 adet fidan daha önce açılan çukurlara dikildi. Öğrencilerin ve halkın katılımı ile dikilen bu fidanların bakım ve sulanması belediyemizce gerçekleştirilecektir. Ancak korunması ve kollanması görevi mahallelilere verilmiştir. Fidan dikim çalışmalarına Battalgazi Mahalle sakinleri de iştirak ettiler" dedi.

Battalgazi Bulvarı yamaçları  ağaçlandırıldı
Geçtiğimiz yıl sonbahar ayında bu bölgenin Eskişehir Bağları yönü istikametindeki yamaçların ağaçlandırıldığını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, Nisan ayı sonuna kadar yapılan planlama ile haftada iki gün olmak üzere ağaçlandırma çalışmasının devam edeceğini sözlerine ekledi.


SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor