İZMİR Hafif yağmurlu
İSTANBUL Parçalı Bulutlu
ANKARA -2° Parçalı Bulutlu

10 NİSAN POLİS GÜNÜ ARDAHAN'DA TÖRENLE KUTLANDI

21 Nisan 2015 , Salı Türk Polis Teşkilatının Kuruluş Yıldönümü nedeniyle, 04-10 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Polis Haftasının 170. Yıldönümü Ardahan'da Kutlandı.

Valilik tören alanında yapılan kutlamalara Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı  Faruk Köksoy, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, kurum müdürleri ve emniyet mensupları katıldı.


  Tören de konuşan Vali Ahmet Deniz, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruyan,  kamunun güvenliği ve huzuru için mesai gözetmeden görev yapan Emniyet Teşkilatımızın 170'nci kuruluş yıl dönümünü yürekten kutluyorum. İlimiz Ardahan, huzur ve mutluluğun en güzel yaşandığı şehirlerden bir tanesidir. İlimizde herkes saygı ve sevgi çerçevesinde kardeşçe yaşamaktadır.  Günümüzde Emniyet Teşkilatımız, yüksek donanımlı personeli ve teknik imkânlarıyla önemli gelişmeler sağlamıştır. Bu gelişmeler sonucunda birçok ülke tarafından örnek alınacak seviyeye gelmiştir. Halkımızın huzur ve güvenliği için önemli görev üstlenen ve görevi başında Şehitlik mertebesine ulaşan Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık içerisinde mutlu yaşamlar diliyorum. Başta ilimizde görev yapan teşkilat mensupları olmak üzere tüm emniyet mensuplarının Polis Haftasını kutlar, sağlık ve mutluluklar dilerim" dedi.
  İl Emniyet Müdürü Selami Hüner de "10 Nisan 1845 Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü olarak kabul edilmiştir. Türk Devletlerinde Polis görevini askeri makamlar yerine getirirken, bugün ki anlamda ilk polis teşkilatının 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kurulmasıyla birlikte iç güvenlik görevi polis tarafından yerine getirilmeye başlamıştır" diye konuştu.
Konuşmaların ardından tören de çeşitli yarışmalarda dereceye giren emniyet mensupları ve öğrencilere ödülleri verildi.  Tören de öğrenciler tarafından şiir ve polis haftası kompozisyonları okun
du.

RESEPSİYON VERİLDİ

Polis Haftası etkinlikleri kapsamında akşam Polisevi'nde İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ve eşi Sevinç Hüner tarafından resepsiyon verildi. Resepsiyona, Vali Ahmet Deniz ve eşi Olcay Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve eşi Cevriye Köksoy, Tugay Komutanı Erdem Kargın, Cumhuriyet Başsavcısı Recai Bilgin, Vali Yardımcıları Deniz Pişkin, Muharrem Coşgun, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. Resepsiyonda ayrıca Polis Teşkilatının 170'nci kuruluş yıl dönümü anısına pasta kesildi.

SON HABERLER

"Huzur Tablosu Daim Olsun"

İzciler Serindere Kanyonunu Keşfetti

Kentsel Dönüşüm Alanı'nda Tanıtım Ofisi Kuruldu

Türkiye'nin En Donanımlı "İÇME Suyu Kalite Kontrol Laboratuarı" Hizmete Girdi

Yeni Stadyuma Yeni Çıkış Yolu Geliyor...

Kirazlı Dere Mevkiine Altyapı Bağlantıları

Viranşehir Heyeti Karaman'a Geldi

Satranç Turnuvası Düzenlendi

Gençlik Eğitim Merkezleri Başarı Çıtasını Yükseltiyor

Hanımlar Spor Ve Kültür Merkezleri Tamamlanıyor